Prosinec 2013

Článek, který se tváří, že je plný předvánoční atmosféry

22. prosince 2013 v 16:15 | Berenika Affordová |  journal
Všechny dárky dávno nakoupené i zabalené, sníh zakryl celé město bílou vlečkou, purpura na plotně voní a reklama na kofolu je v televizi každou minutu.

Dobře, návrat do reality.

Ráda si nechávám všechny věci na poslední chvíli. Patří to k mojí povaze těžkého flákače, vrchního zapomínače a nejlepčejšího pesimisty vůbec. Dárky většinou někde schrastím kolem dvacátého a jsem ráda, že jsem ráda a mám zase na rok pokoj. Ne, že bych neměla Vánoce ráda. To ne, ale vždycky na mě padne taková špatná nálada a jsem ráda sama. Samotu samozřejmě preferuji průběžně každý den, ale o Vánocích se tahle řekněme propast mezi společností ještě více prohlubuje. Připadám si jako blázen.
"Jediný exemplář svého druhu na světě. Ostatní se již z osamělosti a nadměrného poslouchání Beatles zavraždili!" hlásá velký nápis nad zverimexem, kde sedím v malé klícce a čekám na Doktora. Nikdo mě nechápe.

Ten debil Vande na bílém koni nepřijel, takže sníh se letos, milí zlatí nekoná! Vande, nepatří mezi moje oblíbené spolužáky, protože je strašně proti mojí závislosti na Beatles, protože "Green day jsou mnohem lepší". Aha, tak to potom jo.

Zdá se mi to nebo už všechny televizní kanály zrušily vysílání tradičních vánočních reklam jako je ta na Kofolu? Teď je v kurzu kuřízek, který dokazuje nehoráznou rozmazlenost českých dětí. Počkat nejenom českých. I ty americké by se určitě rozplakaly nad tím, že nedávají reklamu na Coca-Cola vánoční kamion se Santou, proti kterému se Češi spikli. Vždyť nám taky nikdo neříká, že Ježíšek je blbost. To je ale pravá česká ješitnost a netolerance.

Ale abyste si nemysleli, že pro mě není nic dost dobré (a jakože není) tak vám popovídám i o tom, jak k sobě mají lidé o Vánocích přeci jenom trošku blíž.
Možná jste již drobného popisu mé osoby poznali, že moc přátel nemám. Mám jednu kamarádku, se kterou se někdy nepohodneme, ale jsme tak nějak v pohodě. Nejsme jako jiné nejlepší kamarádky. Mám takový pocit, že spolu někdy záměrně netrávíme čas, což je celkem škoda (už teď vím, že tímto článkem dobrovolně dávám hlavu na špalek).
No takže zpátky k tématu. Moc přátel nemám a je pro mě vůbec vzácností, že se mnou spolužáci jednou za uherskej rok prohodí pár slov.
V pátek byl takový malý den zázraků. Konala se celkem nudná vánoční besídka, při které si ti největší borci z naší třídy dávali drahé dárky a pokrytecky mluvili o druhých jako vždy. Já s kamarádkou jsme si daly skromné dary. Balíček adresován mě obsahoval mimo jiné také bezvadnou foukací harmoniku, která vydává nehorázné zvuky, které asi nebudou zapříčiněné nástrojem samým nýbrž hráčem.

Dvě spolužačky, se kterými jsem si byla dříve velmi blízká, říkejme jim Adriana a Danča se se mnou začaly celkem dobře bavit. Opravdu nic proti nim nemám, jsou fajn, ale někdy vcelku vlezlé. Ale vážím si jich jako lidí, kterým nevadí, co si o nich druzí myslí, což je obdivuhodné. V celkem dosti zábavném rozhovoru, při kterém jsem jim vysvětlovala, že Doktor a Dr.House nejsou jedno a to samé jsem si uvědomila, že nejsem asi zas tak špatná kamarádka. Bavily se ne snad? Byla jsem vtipná a je zajímalo, o čem mluvím. To je na nich také obdivuhodné. Nejméně jedna z nich se vždycky zajímá a je úplně jedno, jestli jde o sporty, hudbu, seriály, knihy nebo jídlo.

Později se přešlo na ochutnávku doneseného cukroví (při kterém jsme se s Adrianou a Dančou celkem slušně pobavily). Já jako největší ochutnávač, i když to na mě nejde vidět, jsem se vrhla k největší krabičce s pěkně vyhlížejícími perníčky a vanilkovými rohlíčky. Jak jsem tak nad tou krabičkou stála a rozmýšlela se, který tvar perníčku si vybrat, zda kometu nebo sněhuláčka, přišel ke mně spolužák. Jediný kluk, který se odváží mluvit s takovou nulou, jako jsem já a to se mi na něm líbí. Říkejme mu třeba D. A nějak jsme se začali bavit o tom, které z toho cukroví je nejlepší. Vždycky mě udivuje, jak se mi v jeho přítomnosti rozváže jazyk. Ve škole patřím k těm tichým přišlápnutým jedincům, ačkoliv to není na povrch vyplívající, o samotě jsem celkem dost výřečná.

Tehdy jsem si uvědomila, že jsem ráda, že nejsem ten typ člověka, který dělá něco, jen aby se zalíbil druhým. Každý přeci jednou najde toho, kdo ho bude milovat takového jaký je. A to je podstata Vánoc.

A vingança é doce (1/ 3-4)

14. prosince 2013 v 23:21 | Berenika Affordová |  A vingança é doce
Ano lidičky přichází něco nečekeného, máme tady další krátkou kapitolovku. Vidím to na tři až čtyři díly.
Prvně k názvu povídky samotné. A vingança é doce není název moc zvyklý což? Řekněme, že když si někdo chytrý, umí pohrát s překladačem dojde nakonec k závěru, že název pochází z portugalštiny a v překladu znamená Pomsta bude sladká. Ano, postupem času vám dojde, proč je název v portugalštině, tedy kromě toho, že Portugalsko miluji.
Za druhé by asi bylo slušností vás informovat, co mě k napsání téhle povídky inspirovalo. Byla to reklama. Ano slyšíte dobře, moje milovaná reklama na Tullamor dew, Irskou whisky. I když příběh se odehrává v Londýně. Čímž bych vás ráda připravila na to, že jde o přihlouplý slash, který vypráví o příběhu, který stojí za touto úžasnou reklamou.


Fools on the hill

9. prosince 2013 v 22:42 | Berenika Affordová

Když zemře někdo, koho celým srdcem milujete, zhroutí se vám celý svět.

O tom by mohl své vyprávět irský chovatel ovcí Paul McCartney.

Osamělý Paul potřebuje splnit poslední přání své zesnulé ženy Lindy - toť jest rozprášit její popel na nejvyšší hoře Irska. Tuto úlohu rozhodně nezvládne sám, takže si na pomoc zavolá svého starého známého Johna Lennona, se kterým byli v mládí něco víc než jenom přátelé.
Z Johna se stal neúspěšný spisovatel, po večerech hrající v nejzapadlejších klubech Londýna a v neposlední řadě otec samoživitel.
Zvládnou společně tuto náročnou cestu? Splní se Lindino poslední přání?

ČÍST / BANNER / POZNÁMKY AUTORKY

My boys ∞

8. prosince 2013 v 13:47 | Berenika Affordová |  journal

Sedím tady v nudném pokoji a zabíjím svůj čas, jak se jenom dá. Měla bych se jít učit debilní rovnice a názvosloví solí, ale nechce se mi. Nějak se mi nechce nic. Z televize vyřvávají hity devadesátých let, které si pustila mamka, ale nějak nedokážu docenit jejich melodie. Myslím jen na jedno. Nebo vlastně na dvě. John, on tady měl být. Nevím jestli se mi chce brečet nebo jen beze slova seděl a koukat do prázdna. Nedokázala bych ani jedno. Navíc mám rozepsanou povídku o Johnově smrti, ale kdybych ji měla dopsat rozbrečím se a je s tím konec.

Tak jen dál sedím s výhledem na adventní věnec, kde si spolu hrají dva rudo žluté plamínky ohně. Svítí za ně.
Za George a Johna.

Povídky

3. prosince 2013 v 22:00 | Berenika Affordová

Fanfiction

3. prosince 2013 v 21:41 | Berenika Affordová
*Fanfiction (FF) je literární dílo, které vychází z díla již existujícího. Nejedná se přitom ani o kopii příběhu ani o porušování autorských práv autora předlohy. Každá fanfiction je přitom originální, protože každý fanoušek hledá ve svém oblíbeném filmu ( seriálu, knize, reklamě,...) nové cesty, kterými by se mohl příběh odehrávat (ono známé - Co by kdyby?) či přidává nové postavy.

** Slash je odvětví fanfiction, které vytváří homosexuální páry z postav, které jsou v originálním zpracování heterosexuální nebo nedávájí svou sexuální orientaci najevo. Ženská obdoba se nazývá femslash.


JEDNODÍLNÉ

fandom: The Beatles

fandom: Sherlock (BBC), Doctor Who
úvodní obrázek: Kessi
__________________________________________________________________________________________

VÍCEDÍLNÉ

fandom: The Beatles
žánr: FF*, slash**, dobrodružné, komedie
hlavní postavy: John Lennon, Paul McCartney
počet dílů: asi deset...
betaread: Sasha
úvodní obrázek: Kessi
stav: rozepsaná

fandom: fanfikce k reklamě na Tullamor Dew...
žánr: FF*, slash**, dobrodružné
hlavní postavy: Oliver Smith, Joseph Williams, Lobo Solitário
počet dílů: asi čtyři...
stav: psána pouze příležitostně

ACROSS THE UNIVERSE: ADVENTURES OF LENNON AND THE DOCTOR
fandom: Doctor Who, The Beatles
žánr: FF*, slash**, komedie, sci-fi
hlavní postavy: jedenáctý Doktor, John Lennon, Paul McCartney
počet dílů: asi třináct...
úvodní obrázek: Kessi
stav: připravovaná