Perličky z prvních lavic

31. ledna 2014 v 14:29 | Berenika Affordová |  pearls
Myslím, že nikomu neušlo, že včera se rozdával takový ten papír, na kterém je velkolepě napsáno Výpis vysvědčení, razítko školy, podpis ředitele, třídního učitele a ještě navíc spousty slov. Třeba výborný nebo chvalitebný anebo vaše jméno. Někteří ten den i ten papír nesnášejí, protože vědí, že celý půl rok proflákali a rodiče by jim nejraději přelámali všecky kosti v těle. Já k nim nepatřím. Letošní vysvědčení bylo nejlepší, jaké jsem kdy za svoje studium na gymnáziu měla - jedna dvojka- z češtiny samozřejmě. Z čeho jiného? Naší profesorku (ano, jsme chudáčci naši maličcí nuceni říkat učitelům profesoři) nemám úplně v lásce. Ne, že by mi něco provedla, ale prostě mi není úplně sympatická. Avšak ve středu se to celkem změnilo. Četli jsme v čítance celkem nepovedenou povídku o upírech psanou formou deníku, to jediné na tom bylo zajímavé. Každopádně jsme byli v primě donuceni zakoupit si sešit s tvrdými deskami, kam jsme si měli údajně psát naše vzpomínky, že prý nám to bude v budoucnu užitečné. Nevím, no. Paní profesorka H.H. (zkratka jejího příjmení, jen abyste se nedivili) nám zadala, ať do těch sešitů také napíšeme nějaký strašidelný deníkový zápisek. Žádný počet slov, žádné pevně dané téma - tak to mám ráda. Jak jsem se do toho pustila, tak mi propiska létala po papíře, aby co nejrychleji zachytila moje myšlenky, které se jen a jen množily. Bála jsem se jí svou práci odevzdat. Nohy mě neposlouchaly a šly si tam, kam se zachtělo jim. Odevzdala jsem. Ruce se mi začaly potit a nohy, kterým již poroučel mozek, mi říkaly, že by bylo lepší utéct. Než jsem k tomu dostala odvahu, paní profesorka mi zápisek pochválila. Přesně řekla něco v tom stylu, že kdybych psala deník, nepoužívala bych tak poetická slova, ale je prý poznat, že mě psaní baví a jsem v něm o hodně napřed než spolužáci. Na tváři se mi rozlil blažený úsměv a já vytančila ven ze třídy nedbaje masy lidí tlačící se dovnitř.


Školní půl rok máme za sebou. Ty spousty úkolů, písemek, špatných nálad a stresů, ale taky spousty legrace a vtipných hlášek. Rozhodla jsem se tedy, že bych se s vámi mohla o naše školní perličky pravidelně dělit. I když jsem ve většině hlášek neměla sebemenší roli, zaslechla jsem je a zapsala.
Bylo by předem slušností vás seznámit s naší třídou a veleváženými pány a paními profesorkami.

Na naší škole patříme k jedné z nejméně početných tříd - je nás osmnáct. Není to moc, ale hluku zvládneme dělat za sto.
Jsme spravedlivě rozdělení - devět dívek a devět chlapců. Ale včera nás opustila jedna spolužačka, ale tady jí budu stále zahrnovat do naší třídy, protože zrovna ona je její neodmyslitelnou součástí.

Berenika - o té se zmiňovat nebudu, protože jí všichni známe...
Mary - Bereničina spolusedící. Tichá a spolužáky bezdůvodně nenáviděná.
Adriana - Můj Jery Hicks
Dundee - Adrianina nejlepší kamarádka. Právě ona se odstěhovala. Spolužáci jí nemají rádi kvůli jejímu afru. Bereničina vzdálená příbuzná. Miluje Dr. House. Vtipná, chytrá a přehnaně dětinsky chovající se.
Ivon - Bereničina bývalá kamarádka. Perfekcionistka, výtvarně nadaná a jako mrcha chovající se. Berenika jí nesnáší a Ivon je na tom podobně.
Abby - Ivonina současná nejlepší kamarádka. Věčně civí do blba a neúspěšně se snaží vyrovnat Ivon.
Nell - Knihomolka, zamlklá, nekomunikativní a bez přátel.
Alice - Závislá na mobilu. Jde na záchod s mobilem, učí se němčinu s mobilem, jde ven s mobilem, jí s mobilem,... Letos dostala třídní dutku. Hloupá, čepici Dope nosící, zlá, drzá a kluci si myslí, že je hezká. Berenika jí nesnáší.
Ann - Nejlepší kamarádka s Alicí. Chová se úplně stejně jako ona. Akorát na rozdíl od ní nosí čepici Obey. Letos dostala také třídní dutku. Berenika jí nesnáší.
Lola - Do naší třídy nastoupila teprve tento rok, takže se s Berenikou ještě moc neseznámila. Každopádně se na ní Berenice zalíbil její knižní vkus. Snaží se vetřít k Ivon a Abby.

Daniel - Blonďatý fotbalista malého vzrůstu. Líbí se mu Lola a Ivon, ale asi netuší, že on se líbí Berenice.
Dave - Sám k sobě mluvící a zvláštní citoslovce vydávající podivín. Adriana si myslí, že je super.
Jim - Chytrolín procházející fekálním obdobím.
Phil - Taktický nestraník. Stejně jako Jim si prochází fekálním obdobím. Hodně dávno se líbil Berenice, ale ztratila o něj zájem, když zjistila, že si píše na facebooku s Ann.
Erža - Černoch přátelící se s Alicí a Ann. Chytrý a slušně vychovaný, ale těmi dvěma pipkami zkažený.
James - Strašpytel, který s námi na lyžáku nehrál svlékací flašku. Blbec, který kazí zábavu a má debilní narážky.
Martin - Jeho táta je profesor u nás na gymplu. To snad hovoří za vše.
Ashton - Nejnamachrovanější borec. Hraje na klavír. Maryin vzdálený příbuzný. Líbí se mu Alice a Ann.
Drago - Tlusťoch, debil, zlodějíček a nejméně oblíbený z celé třídy. Jedné holce z vyššího ročníku dal facku. Letos dostal třídní dutku.

Minterová - naše velmi nepodstatná třídní, co nás má na němčinu a hudební výchovu
Hebrová-hovorková - další velmi nepodstatná postava, která nás vyučuje mateřskému jazyku českému
Vodrážková - moje milovaná učitelka na můj nejmilovanější předmět - dějepis. Pokud nechcete jít k tabuli, musíte se modlit, aby vás nevypočítala. Má v hlavě encyklopedii, a pokud byste měli jakoukoli otázku, jedině ona vám dokáže odpovědět.
Frausová - Moje další oblíbenkyně. Zeměpis miluji a jí taky. Pokud byste hledali někoho hodnějšího než je ona, tak byste museli hledat set sakramentsky dlouho.
Smrtka - Hah! Přezdívku si vysloužila svou bledou tváří, pohublou postavou a vykřikováním "Né, to proboha né!". Chemikářka.
Macejíková - Angličtinářka. Miluje horory a vždy, když máme volnou hodinu, tak nám nějaký pustí. Zmatkářka a bordelářka první třídy.

Tománek - Matikář, který je už sice v důchodu, ale stále učí. Někteří ho nesnášejí, ale já ho mám ráda.
Neucký - Občanka :3 Ještě nemá dostudovanou vysokou školu. Kluci ho mají i na tělocvik. Berenika s Mary si myslí, že má něco s jejich učitelem Netušilem.
Netušil - Tělocvikář. Berenika s Mary jsou každým dnem natěšenější a natěšenější na to, až ho zase přistihnou při nějakém přeřeku nebo činu, který je přesvědčuje o jeho vztahu s panem Neuckým.
Trežl - Biologie a enviromentální výchova. Nejvtipnější učitel, který používá sprostá slova
Jery - Fyzikář. Počítající si příklady sám pro sebe. Nikdo ho neposlouchá ani z něj nemá respekt. V jeho hodinách se výborně čte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kessi Kessi | Web | 3. února 2014 v 16:47 | Reagovat

:DD Taky mám ráda když něco takto máme psát, bohužel u nás se to stává málokdy :D na vysvědčení jsem měla 3 trojky :D ale já to beru skoro za úspěch :D tak jsem v devítce no :D ale základka mě fakt nebaví tak to tak vypadá :D A ty tvoje popisy lidí jsou fakt dobrý :D

2 Sasha Sasha | Web | 4. února 2014 v 20:45 | Reagovat

môžem ťa objať? aspoň na diaľku! bola som strašne sklamaná ked som sa vrátila a nebola si na blogu! radaa ťa opäť blogovo vidím!
PS: zákerná anketa, myška mi preskakuje medzi McLennon a Doctor Who a nevie si vybrať :D

3 Sasha Sasha | Web | 4. února 2014 v 21:06 | Reagovat

ja som vážne dojatá! som rada že si na mňa nezabudla a že si rada že som späť, teší ma to :) idem sa ti tu trošku pomotať po blogu (vlastne to už robím, McLennon slash je už otvorený a snažím sa sústrediť na čítanie :D) :3

4 Mary Mary | Web | 5. února 2014 v 16:24 | Reagovat

Do tý ankety: moje náboženství N2 :D

5 Zuzana Samiecová Zuzana Samiecová | Web | 6. února 2014 v 16:26 | Reagovat

Wohooou! To vypadá velmi zajímavě!
a plně souhlasím s paní H.H. (to muselo úžasně potěšit! naše češtinářka je s prominutím přžíšerná  >nejde o překlep< a, no...) - tvé psaní je naprosto úžasné, u popisů jednotlivých lidí jsem se nesmírně pobavila a nemohla jsem se ubránit představě, jak by vypadal takový seznam u nás... :D Pravda, jsme tady teprve prvním půlrokem, ale o některých už by se daly psát učiněné eseje!

Paráda, těším se na další perly! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama