výtvarno

Fotky a úryvek z lodního deníku

21. února 2014 v 15:45 | Berenika Affordová
Nevím proč, ale tahle rubrika je nehorázně zanedbávána. A to si rozhodně nezaslouží!
Teď se vám nesnažím tvrdit, že umím fotit nebo nějaký obdobný blábol, to ne, ale baví mě to, tak to dělám. Fotím, i když to neumím a dělá mi to dobře. Nehorázně...

Včera byl celkem nudný den. S kamarádkou jsme čekaly, že nám odpadne odpolední vyučování, ale oni nám místo angličtiny podstrčili dějepis, takže jsme končili jako obvykle ve dvě hodiny. Otrávené jsme šly na oběd, a protože jsme si nepospíšily, musely jsme stát dlouhou frontu. Musím ale uznat, že oběd se za to čekání vyplatil. Byly výborné špekové knedlíky, ve kterých vlastně žádný špek není, ale název si vedení jídelny zjevně oblíbilo.
Sedly jsme si k nejbližšímu stolu a místo vedle nás ihned obsadily holčičky asi tak ze třetí třídy s dotykovými telefony za pár tisícovek. Nad tím se nemůžu nepozastavit. Příjde vám normální, že osmiletému dítěti svěří rodiče něco tak cenného? Chápu, že když si to mohou dovolit, tak to dítěti koupí, ale přeci jenom, podle mého nemá dítě ještě v takovém věku tolik zodpovědnosti na tak drahou věc. Když si vzpomenu na svůj mobil ve třetí třídě... Stará Nokia po tatínkovi, ale kolik radosti nadělala! Jak šťastná jsem byla, když jsem zjistila, že se s ním dá i fotit! Holčičky si stěžovaly, že se jim tam vejde málo her...
Po chvíli si na druhou stranu našeho stolu přisedl hlouček chlapců. Podle mého tak ze šesté nebo sedmé třídy. Všechny jsem je přejela pohledem a na jednom z nich mě něco přinutilo zůstat. Měl světle hnědé vlasy, červenou kostkovanou košili a vestu, která se nosí pod oblek. Kamarádce jsem sdělila, jak moc se mi jeho oblečení líbí ("Milionkrát lepší než ty přiteplený svetříky!" ) a ta mě málem označila za pedofila. Ale přísahám, že nebyl více jak o tři roky mladší!
Po chvíli se ke mně otočil tváří. Srdce mi samou radostí málem vyskočilo z hrudníku.
Byl to on, můj milý neznámý z autobusu.

England

22. listopadu 2013 v 17:19 | Berenika Affordová
Dnes jsem se rotplývala nad Snídaní s Novou, málem zkolabovala při svém mluvním cvičení o Johnu Lennonovi, zapomněla úkol na něminu a při fyzice kreslila Beatles jako kouzelníky z Magical mystery tour. A teď jsem se rozhodla vás méně šťastné obdařit dávkou téměř rok starých fotek z Británie. Nehledejte za tím nic světoborného, jen jsem líná dopsat povídku Šňůra perel, tak vás chci nakrmit něčím jiným se chci zabavit jinak. Hah!
 
 

Reklama